Czyszczarka do wkładów CleanPatron - CP00901

Czyszczarka do patronowych wkładów filtracyjnych znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie układ pneumatycznego oczyszczania wkładów w filtrze jest nieefektywny.


Wykorzystując nasze doświadczenie z zakresu filtrowentylacji pyłowej wprowadziliśmy do produkcji unikatowe urządzenie CleanPatron przeznaczone do czyszczenia patronowych wkładów filtracyjnych. Czyszczarki CleanPatron dzięki wysokiej skuteczności oczyszczania wkładów pozwalają na przywrócenie przepuszczalności powietrza na poziomie zbliżonym jak dla nowych wkładów i mogą być stosowane do wkładów filtracyjnych pracujących w takich procesach jak:

 • malowanie proszkowe,
 • spawanie,
 • szlifowanie,
 • śrutowanie,
 • cięcie plazmowe, laserowe i gazowe,
 • przesypywanie materiałów sypkich
 • i w wielu innych

Urządzenie przeznaczone jest do doczyszczania wkładów filtracyjnych z pyłów suchych* i przeznaczone jest do pracy wewnątrz obiektów.

Wkłady filtracyjne muszą być doczyszczane wszędzie tam, gdzie praca pulsacyjnych urządzeń filtracyjnych odbywa się w trudnych warunkach tj. kiedy tworzy się zjawisko „zasypywania” wkładów, a systemy strzepywania nie są w pełni skutecznie oczyszczać wkłady

Istota działania czyszczarki polega na kierowaniu impulsów sprężonego powietrza wydobywającego się ze specjalnej dyszy do poziomo zamocowanego wkładu, który automatycznie obracany jest wokół własnej osi co pozwala na czyszczenie wkładu „plisa po plisie”.
 

Korzyści wynikające z zastosowania czyszczarki:

 • Ochrona czystości powietrza w zakładzie pracy i poza nim.
 • Oszczędności wynikające z przedłużenia czasu eksploatacji wkładów.
 • Oszczędności czasu pracy ludzkiej – czyszczarka wykonuje pracę automatycznie, a obsługa sprowadza się do założenia i zdjęcia wkładu oraz do usuwania pyłów z pojemnika.
 • Niskie koszty eksploatacji – zapotrzebowanie mocy 0,09kW i zapotrzebowanie na sprężone powietrze 100l/min.

 

*Czyszczarki CleanPatron stosowane mogą być do pyłów suchych, nieklejących, niewybuchowych i nieagresywnych chemicznie.

W celu określenia systemów mocowania wkładów w czyszczarce, oraz długości zastosowanych dysz strzepujących prosimy o kontakt z naszym działem techniczno-handlowym.

Okresowe serwisowanie jakim podlegają patronowe filtry powietrza to między innymi sprawdzenie stanu wkładów filtracyjnych, ich czystości i przepuszczalności. Celem czyszczenia wkładów patronowych jest przywrócenie im przepuszczalności powietrza do poziomu zbliżonego jak dla nowych wkładów.

Czyszczarki CleanPatron maja zastosowanie wszędzie tam gdzie pracują odpylające urządzenia filtrowentylacyjne typu patronowego.

 

Więcej urządzeń na stronie producenta:
www.cleanairfactory.pl

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze strony oznacza akceptację przechowywania po stronie przeglądarki plików cookie.
Akceptuję. Zamknij tą wiadomość.