Elektrozawory

Elektromagnetyczne zawory membranowe służą do otwierania i zamykania przepływu czynnika roboczego. Pracują tylko w dwóch położeniach: całkowicie otwarty albo całkowicie zamknięty. Zazwyczaj stosuje się je w instalacjach wodnych, grzewczych, sprężonego powietrza dla zastosowań domowych lub przemysłowych. Posiadają bardzo krótki czas otwarcia i zamknięcia. Elektrozawory stanowią bardzo ważną funkcję w sterowaniu różnymi procesami zachodzącymi w instalacjach. Elektrozawór może być stosowany jako element wykonawczy, który na podstawie sygnału prądowego otrzymanego od sterownika zamyka bądź otwiera przepływ czynnika. Sterownikiem może być np. termostat, presostat, wyłącznik czasowy czy też zwykły ręczny przełącznik.

  

Sterowanie

Sterownik to specjalizowany układ mikroprocesorowy, przeznaczony do sterowania filtrami pulsacyjnymi typu on-line. Szeroki zakres parametrów konfiguracji sterownika pozwala dostosować go do pracy z każdym filtrem pulsacyjnym.

Układ współpracuje z elektrozaworami, co umożliwia optymalne dobranie parametrów regeneracji filtrów, poprawia ich skuteczność i oszczędza sprężone powietrze.

Timer pełni tę samą funkcję co sterownik, z tym, że może sterować pracą tylko jednego elektrozaworu.

 

Grubościomierze

Miernik grubości powłok na podłożach:

  • (F) ferromagnetycznych lub
  • (N) nieferromagnetycznych, oraz
  • (FNF) dwufunkcyjne dla obu tych rodzajów.
  • Przeznaczony do szybkich, nieniszczących, bardzo precyzyjnych pomiarów.

Miernik automatycznie rozpoznaje podłoże ferromagnetyczne lub nieferromagnetyczne i dokonuje pomiaru właściwą metodą.

Miernik ma prostą budowę, obsługuje się go jednym przyciskiem, nie wymaga szkolenia obsługi. Duży, czytelny wyświetlacz, Obsługa w języku polskim. Nie wymaga kalibracji ani zerowania pomiędzy kolejnymi pomiarami. Wysoka jakość idzie w parze z przystępną ceną. Zakres pomiaru: 0-1000 μm z rozdzielczością 0,1μm

Regularne stosowanie miernika grubości powłoki lakierniczej pozwala na racjonalne zużycie farby proszkowej, co w konsekwencji prowadzi do oszczędności farby.

 

Miernik z sondami zintegrowanymi.

Miernik grubości powłok Elcometer 456 z sondą zintegrowana (stałą) znajduje zastosowanie szczególnie przy pomiarach na łatwo dostępnych powierzchniach płaskich lub zakrzywionych. Duża powierzchnia pomiarowa zintegrowanej sondy pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu dokładności i powtarzalności pomiarów.

Mierniki z sondami na przewodzie.

Miernik grubości powłok Elcometer 456 z wymiennymi sondami pozwala na badanie powłok o różnych grubościach, z różną dokładnością i na różnych powierzchniach , w zależności od zastosowanej sondy pomiarowej. Miernik jest dostępny w wersjach Basic, Standard i Top, do których podłączane są wybrane sondy pomiarowe - zapewniające większa wszechstronność dokonywanych pomiarów.

Elcometer 456 pozwala na dobór sondy spełniający najbardziej wyszukane potrzeby. Wybór może być przeprowadzony w zależności od grubości mierzonej powłoki, kształtu sondy, wielkości powierzchni pomiarowej, stopnia trudności dostępu itd.

Zwężka Venturiego

Żwężka Venturiego ma zastosowanie w miejscach, gdzie wymagane jest wytworzenie podciśnienia, co zwiększa skuteczność odmucha wkładu filtracyjnego sprężonym powietrzem. 

Węże lakiernicze (proszkowe)

Węże lakiernicze służą do transportu proszku lakierniczego. Są wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych.

 

Zbiorniki powietrza 

Gniazda mocowania filtrów (wkładów filtracyjnych) 

Prezentowane zdjęcia są poglądowe i produkt może odbiegać od nich wyglądem. Nie stanowią oferty handlowej w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze strony oznacza akceptację przechowywania po stronie przeglądarki plików cookie.
Akceptuję. Zamknij tą wiadomość.