Wkłady patronowe

Filtry najczęściej wykorzystywane w pracach lakierniczych

Najczęściej spotykanymi filtrami powietrza w kabinach malowania proszkowego są wkłady patronowe, walcowe lub stożkowe. W zdecydowanej większości stosowane wkłady mają średnicę 325 mm i występują w dwóch wysokościach 600 mm i 900 mm. Mocowane są głównie śrubą od dołu filtra lub tzw. twistem, który jest na górze wkładu filtracyjnego. Materiał na takim filtrze jest plisowany dzięki czemu na stosunkowo niedużym wkładzie uzyskujemy dużą powierzchnię filtrującą dochodzącą do 20 m2. Stosowanymi materiałami filtrującymi jest celuloza, mieszanka celulozy z poliestrem, sam poliester lub dexitex. Materiały te mogą również posiadać różne powłoki np. teflonową lub aluminiową. Wszystkie te materiały mogą mieć również różną gramaturę, przepuszczalność powietrza a także, co najważniejsze, skuteczność filtracji pyłów. 

Oprócz filtrów przeznaczonych do malarni proszkowych, dostarczamy wkłady do różnych procesów odpylania, przeznaczone do urządzeń: CleanAir, Sciteex, Schlick, Nederman, Eckert, Trumpf, Donaldson, Gietart, Sudra, Teka, Esta, Poltech, Agots, Dantherm, Euromate, Kemper, Klimawent i wielu innych.
 

Materiały filtracyjne

Rodzaje materiałów filtracyjnych: Celuloza Celuloza-poliester Poliester Dexitex
Ilustracje:

Wymiary

Najczęściej stosowane wymiary wkładów filtracyjnych przy lakierowaniu proszkowym Wysokość (H) w mm Średnica (A) zewnętrzna w mm Średnica (B) wewnętrzna w mm Powierzchnia filtracyjna w m2
Od 600
Do 1000
Od 325
Do 380
216 Od 7,8
Do 20

Mocowania

Najczęstsze rodzaje mocowań wkładów spotykanych w malarniach proszkowych: Na śrubę Twist CJ
widok "od boku"
widok "od dołu"
widok "od góry"

Maty filtracyjne

Oferujemy maty filtracyjne we wszystkich klasach jakości, od G2 do F9. Najwyższa pyłochłonność zapewnia ich trwałość i skuteczność podczas filtracji powietrza, przy niskich oporach przepływu. Oferujemy włókniny i maty filtracyjne zarówno w wymiarach standardowych jak i dowolnych, na życzenie i zgodnie z wymaganiami klienta.

Filtry kartonowo - szczelinowe typu Andreae

Przeznaczone są do kabin i ścian natryskowych. Ich specjalna geometria zapewnia dużą sztywność i umożliwia instalację bez dodatkowych wzmocnień. Kształt ścianek i rozmieszczone symetrycznie otwory, powodują iż przepływające powietrze wraz z zanieczyszczającymi je cząstkami /np. lakieru/ wprowadzone jest w zawirowanie (tak zwany efekt Venturiego), co powoduje osadzanie się zanieczyszczeń na ściankach filtra.

Filtr charakteryzuje się:

  • prostym montażem,
  • szybką wymianą,
  • długą żywotnością,
  • dobrą efektywnością filtracji,
  • niskim kosztem użytkowania i utylizacji.

Standardowe wysokości:

H- dostępne wysokości: 75cm, 90cm, 100cm.
Powierzchnia filtracyjna wynosi: 10m2 (niezależnie od wysokości).

Więcej wkładów na stronie:
www.filtry-powietrza.pl

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie ze strony oznacza akceptację przechowywania po stronie przeglądarki plików cookie.
Akceptuję. Zamknij tą wiadomość.